خانه » اطلاعیه ها » اطلاعیه شماره 2 کاروان زیارتی عرفه 1403

اطلاعیه شماره 2 کاروان زیارتی عرفه 1403

بسم الله الرحمن الرحیم

از همه خواهران و زوجین و خدام گروه درخواست می‌شود این اطلاعیه را با دقت مطالعه نمایند.

بعد از بررسی‌های ثبت نام کنندگان، اسامی افراد واجد شرایطی که در اولویت قرار گرفته‌اند با ایشان تماس حاصل خواهد شد.

این افراد حتما نکات گفته شده را به دقت مطالعه کنند. ضمنا افرادی که با ایشان تماس حاصل نشده،  در صورت ایجاد ظرفیت با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.

تاریخ سفر از 24 خرداد ماه لغایت 29 شهریورماه با اختلاف حدود 2 روز می‌باشد.

نکات مهم :

برگزاري اين اردو با هماهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان انجام مي گيرد. تمامي زائران از بيمه بهره مند ميشوند، اما ارز مسافرتي به كاروان تعلق نمي گيرد.

متقاضيان محترم در نظر داشته باشند كه محل اسکان ،تغذیه  با ستاد و اتوبوس توسط کاروان کربلا سلام تخصیص می یابد، و مباحث فرهنگی نیز بر عهده کربلا سلام می باشد.

ان شالله در صورت هماهنگی در طول سفر از بیانات دانشمند محترم حجت الاسلام سید علی اصغر علوی بهره مند خواهیم شد.

1- با توجه به این‌که بخش زیادی از هزینه‌های سفر بصورت ارزی، می‌بایست در عراق پرداخت شود و عدم ثبات نرخ اتوبوسها و همینطور اختصاص بخشی از ناوگان اتوبوسرانی کشور عراق جهت عزیمت به کشور عربستان جهت حج تمتع زوار عراقی، هزینه سفر حدود 6.600.000 میلیون تومان اعلام می‌گردد.

2- افرادی که اسامی آنها اعلام گردیده است از تاریخ 3 خرداد لغایت 7 خرداد فرصت دارند نسبت به واریز قسط اول سفر یعنی مبلغ 3.600 میلیون تومان و ارائه مدارک خود اقدام نمایند.

3- برای پرداخت کل مبلغ سفر نیز می‌توانید کل مبلغ یعنی 6.600 میلیون تومان را واریز و تصویر فیش واریزی را برای رابط ثبت نام ارسال نمایید و یا قسط دوم به مبلغ 3 میلیون تومان را تا تاریخ 10خرداد ماه واریز نمائید.

4- شماره کارت بانک رسالت:

0315-7949-7210-5041

شماره شبا:

IR260700001000117804164001

بنام محمدحسن دهقانی سانیج

5- زائرین محترم توجه داشته باشند با توجه به زمان اندک تا سفر، انصراف به هیچ عنوان مقدور نمی باشد، لذا زائرین محترم این مهم را مد نظر قرار داده و سپس ثبت نام نمایند.

کاظمین و سامرا و مساجد کوفه و سهله در برنامه ما نیست

6 با توجه به ازدحام جمعیت و محدودیت های خاص در ایام عرفه، محل اسكان در این سفر در حسينيه ها، مواکب و یا مدارس کشور عراق با شرایط حضور عموم زائرین بوده و بدین ترتیب خدمات دهی کاروان در زمان اسکان تابع امکانات، ازدحام و محدودیت های اسکان های مذکور خواهد بود.

تذکر: حسينيه ها، مواکب و مدارس کشور عراق بویژه در ایام اربعین محدوديت هاي بسياری در حوزه امكانات بهداشتي (سرویس بهداشتی و حمام)، قطع مکرر آب و برق، سيستم سرمایشی و … داشته كه این امر سبب بروز مشكلات فراوانی می شود. بدین ترتیب صبوری و سعه صدر همه زائرین و خادمین در این سفر ضروری و راهگشا خواهد بود.

نکته مهم: سفر ما در ایام پیک عرفه  بوده و ازدحام و گرمای بسیاری را تجربه خواهیم کرد .

در سفرهای عرفه که مستلزم خستگی بیش از حد می باشد، زائر می بایست از نظر اخلاقی و روحی روانی آمادگی لازم را جهت این سفر داشته باشد که صبور بودن،داشتن سعه صدر و خوش اخلاقی در همه شرایط از ویژگی های منحصر بفرد این نوع اردوها و سفر ها می باشد.

 لذا زائرین محترم نکات ذکر شده را حتما با دقت مطالعه و سپس نسبت به قطعی نمودن ثبت نام اقدام فرمائید.

7- خادمین سفر نیز مثل زائرین سفر می‌باشند که بصورت داوطلبانه در خدمت زائرین هستند و هزینه‌های خود را پرداخت می‌نمایند.

8با توجه به پذیرایی مواکب، در ایام اربعین و ضرورت کاهش هزینه های سفر جهت سهولت حضور حداکثری زائرین و عاشقانه اباعبدالله الحسین(ع) در این سفر پر فیض، اولویت تهیه غذا از مواکب و در صورت تامین نشدن از مواکب مسئولیت تهیه غذا بر عهده کاروان می باشد .


9- چادر برای خواهران در طول کل مدت سفر از تهران در مسیر رفت و تا  برگشت به تهران الزامی می‌باشد. (درصورت عدم رعایت این مهم، از سوار شدن زائر به اتوبوس ممانعت بعمل خواهد آمد.)

10- حرکت گروه از تهران می‌باشد؛ لذا همه‌ی زائرین می‌بایست در روز حرکت در محل اعلامی حضور بهم رسانند.

11- پیاده روی (حدود 10 کیلومتر) به صورت گروهی و طبق قوانین کربلا سلام می‌باشد؛ لذا به هیچ عنوان تک‌روی نداریم.

13- مدارک مورد نیاز سفر:

  • تصویر گذرنامه
  • تصویر تمام صفحات شناسنامه
  • تصویر کارت ملی
  • تصویر عکس پرسنلی جدید (1قطعه عکس جهت الصاق برروی کارت شناسایی)
  • تصویر کارت دانشجویی و یا حوزه
  • تصویر و اصل فرم سلامت
  • تصویر و اصل فرم تعهدنامه
  • تصویر فیش های واریزی

مسئوليت عدم ارسال به موقع مدارك و يا ناقص بودن آن و همچنین عدم پرداخت به موقع هزینه سفر به عهده متقاضي مي‌باشد و گروه کربلا سلام در برابر حذف افراد از اردو بر اساس مطالب مذكور مختار است.

14- مسئولیت عدم ممنوع الخروجی بنا بر هر دلیلی بر عهده شخص زائر می‌باشد.

15- فرم سلامت و فرم تعهدنامه در قسمت اطلاعیه های سایت در دسترس زائرین می‌باشد.

16- ارسال مدارک به دفتر کربلا سلام نیاز نیست فقط حتما در روز حرکت (گذرنامه، اصل فرم سلامت، اصل تعهدنامه ، 1 قطعه عکس و پرینت سامانه سماح) را به همراه داشته باشید.

تاکید می گردد انجمن دانشگاهی فرهنگی کربلا سلام، گروهی کاملا مردمی و به هیچ نهاد و یا ارگانی وابسته نمی باشد و کلیه هزینه های سفر از واریزی زائرین تامین می گردد. با توجه به تبرعی بودن تمامی خادمین سفر ،در صورتیکه احیانا هزینه ای از بابت سفر اضافه بیاید، صرف هزینه های فرهنگی و یا خرید تجهیزات می گردد، و هزینه ای به زائرین عودت نمی گردد.

17- تاریخ دقیق حرکت پس از عقد قرارداد اتوبوس‌ها اعلام می‌گردد.

18- در صورت هرگونه سوال، با رابطین ثبت نام خود در تماس باشید.

التماس دعا

بازتاب از سایت

تماس با ما

شماره تماس : 02126304095

شماره همراه : 09912901022

ایمیل : info@karbalasalam.com

شبکه های اجتماعی